Három évvel ezelőtt egy vásáron körbesétálva éledt fel Keresztes Izabellában a vágy, hogy olyan ékszert készítsen, amit Erdélyben még sehol nem látott.
Aztán egy ajándékba kapott karkötő adta a makramé ötletét. A mikro-makramé a rojtdíszítésről levált csomózás finomított, kicsinyített változata. A vékony cérna sok figyelmet, türelmet és pontosságot igényel, de gyönyörű dolgokat lehet kihozni belőle. A technikát férje, Tamás is kipróbálta és rövid idő alatt lekörözte párját. Azóta ő már a munkahelyét is feladta, felesége pedig szabadidejében műveli a csomózást. Mikro-makramé ékszereikhez ásványokat, féldrágaköveket, gyöngyöket, fa elemeket is használnak díszítésként.
Az ötlet, hogy hozzáfognak az ékszerkészítéshez igazi fordulópont volt mindkettőjük életében. Rengeteg szakmát elsajátítottak, különböző képzéseken vettek részt, de egyikük sem találta a helyét. Amikor felfedezték a mikro-makramét, mindketten rájöttek, hogy ez az, amit egész életükben kerestek. Ez ébresztette rá mindkettőjüket, hogy az igazi talentum, amit Istentől kaptak, valószínűleg az alkotás. Mindkettőjüket boldoggá teszi az ékszerkészítés. Az egyedi ékszerek megvalósítása igazi elégtételt, békességet ad számukra, kiteljesíti életüket.
Az alkotás, a Csíkszeredában élő házaspár számára megnövelte az együtt töltött órák számát és szorosabbra fűzte kapcsolatukat. A tevékenység kifejtéséhez családi vállalkozást (https://hu-hu.facebook.com/Keresztes-handmade-1049360828449270/) hoztak létre. Az eladásba pedig sokat segít a korábbi tapasztalatuk, mert – ahogy Izabella fogalmazott –, egy dolog alkotni és más dolog értékesíteni. Több kézműves vásáron is részt vesznek Erdélyben.
Állítják, hogy semmi nem kompenzálja azt a boldogságot, amikor látod a viselőidnek a szemében az örömet, hogy szeretettel hordja a termékedet, hogy örül annak, amit visel. Ezek az ékszerek pedig nemcsak szépek, de könnyűek és kényelmesek is, nem csattal záródnak, hogy az se zavarja viselőjüket, ugyanakkor könnyen tisztíthatóak, moshatóak.