A kolozsvári Békési Attila annyira szereti a zenét, hogy kis dobozokba zárva kínálja az érdeklődőknek. Tetszetős dísztárgyakba vannak elrejtve a dallamok, melyek kézbevétellel bármikor életre kelthetők, kicsalogathatók.
A zenedobozokkal akkor találkozott, amikor barátjával ajándékboltot nyitottak, és a magyarországi HoldNapután Művészeti Műhely zenedobozait elkezdték forgalmazni. Beleszeretett. Azóta a fa részét saját maga készíti, a szerkezetet pedig külföldről vásárolja. A régi dolgok iránti vonzalmából alakult a rádióforma, ami a saját ötlete. A famegmunkálást senkitől sem tanulta, nagyszüleinél falun van 2-3 hektár erdő, a juharfát onnan vágja ki, ami közel három év szárazás után válik feldolgozhatóvá, és ezekből lesznek a kis zenedobozok.
A zenedobozokon (http://www.boltom.ro/) lévő motívumokat is ő találta ki. Minden dallamhoz van egy megfelelő grafika. Úgy tervezte, hogy már a rajzról tudható legyen, hogy klasszikus vagy éppen romantikus dallamot rejt a dobozka. Arra törekedett, hogy ezek minél egyszerűbb és érthetőbb ábrázolások legyenek. Kínálatában összesen 22 zenedarab szerepel, amiből 19-et egész évben forgalmaz, a 3 karácsonyi dallamot pedig csak adventi időben.
Attilának a zene volt előbb az életében. Egy zenekaruk is van, ahol verseket zenésítenek meg, és amióta gyerekük született, átálltak a gyerekdalokra is. Egyelőre nem tervezi, hogy saját dalukat is zenedobozkába zárja, mivel tisztában van vele, hogy az eladáshoz fontos a dallam ismertsége. De szeretne újabb szerkezeteket kérni a gyártótól valamilyen helyi, magyar dallammal. Amatőr zenészként le tudná kottázni, viszont 400-500 euróba kerül egy új dallam kidolgozása az első szerkezet legyártásakor, ami utána aztán sokszorosítható. Jelenleg Brahms magyar tánca az egyetlen, ami kínálatában magyar inspirációjú dallamként szerepel. A zenedobozokat internetes megrendelőinek is szívesen elküldi, de a vásárokról nem akar lemondani, mert a kézművesek körében kialakult egy szép kis közösség, akikkel szeretnek együtt kiállni.