A megváltozott gazdasági helyzetben a szerény nyugdíjból és fizetésből nem lehet egyszerűen boldogulni. A mellékkereset reményében pótfoglalkozást kell folytatni,
hogy a család ne érezze szükségét az elvándorlásnak, a szétszakadásnak. Kósa Judit csantavéri kézműves is ebből az okból kezdett házi szappanokat készíteni és értékesíteni, mert szíve legnagyobb vágya, hogy családját, gyermekeit itthon viszont lássa.
Pár éve barátnőjétől kapott ajándékba egy illatos szappant, ami adta az alapötletet, hogy saját maga is megpróbálkozzon hasonlóval. A számítógép és az internet világa jó elméleti alapot adott a vállalkozáskezdéshez, hiszen számtalan olyan video és útmutató van a világhálón, ami alapján nem kell félni a szappanfőzéstől. A gyakorlatba pedig, háziasszony révén, gyorsan bele lehet jönni.
Még a vállalkozása elején kitűzte, hogy csak és kizárólag természetes alapanyagokkal dolgozik, mégpedig olyanokkal, amelyeket a közvetlen környezetében fellelhet. Így esett a választás a kecsketejre, mint alapanyagra, továbbá a természetes gyógynövényekre, a kiskertben megtermelt fűszerekre és a növényekből nyert festékanyagokra. Termékei nem tartalmaznak tartósítószert vagy mesterséges adalékanyagot, hiszen megrögzött természet–szeretete és az iránta érzett mély tisztelete nem engedi, hogy úgymond „beszennyezze” az értékes terméket.
A szappanok legkülönbözőbb formáit készíti, és így ünnep közeledtével a hangulatot is rá tudja varázsolni a példányokra. A Mikulás – csizma vagy éppen a csillag és a fenyőfa–alakzat azonnal szembetűnő a palettán.
A termékek a közelmúltban elnyerték a Vajdasági Bred védjegyet, ami nagy hátszelet és értékesítési lehetőséget ad a kézművesnek. Nem kell a szigorú szabályoknak eleget tenni és külön vállalkozást nyitni, a meglévő tanúsítvány egy garanciát jelent a vásárlók irányába, hogy a termék hazai alapanyagokból készült.
Judit a kézműves vásárokban, az interneten és a helyi piacon értékesíti a termékeket, és mint mondja a munkával, a szép dolgokkal a család újbóli egyesítése a cél.